پلتفرم پرسش و پاسخ «Quora – کورا» یک دسترسی عمومی به‌نام «Poe» را از دسامبر سال ۲۰۲۲ به برنامه‌ی جدید چت‌بات هوش مصنوعی خود افزوده است. این افزونه به کاربران امکان داده تا سوالات خود را بپرسند و سپس پاسخ آن‌ها را از شرکت‌های سازنده مانند «ChatGPT OpenAI» دریافت می‌کند و در اختیار افراد قرار می‌دهد. شرکت سازنده می‌گوید: «Poe علاوه بر کمک به مردم برای کار با هوش مصنوعی به تکامل خود کورا نیز کمک می‌کند. حال اگر برای شما سوال شده که هوش مصنوعی Poe چیست؟ و چه چت‌بات‌هایی در این پلتفرم یافت می‌شوند، تا انتهای این مقاله با ما بمانید.

معرفی هوش مصنوعی Poe

Poe چیست؟ بر اساس بیانیه‌‌ای منتشر شده از سوی شرکت کورا Poe که کلمه‌ی اختصاری از عبارت «Platform for Open Exploration» است، به‌عنوان یک محصول مستقل از خود کورا راه‌اندازی می‌شود. با این حال نیز میان Poe و سایت پرسش و پاسخ ارتباط نیز وجود خواهد داشت. کورا خاطر نشان کرد که اگر محتوای سایت Poe از استاندارد و کیفیت مطلوبی برخوردار باشد، توسط خود وبسایت کورا توزیع خواهد شد. کاربران پس از ایجاد حساب کاربری و تایید آدرس ایمیلی که وارد کرده‌اند، می‌توانند با سه چت‌بات مختلف هوش مصنوعی کار کنند.
این پلتفرم، ربات‌های دانش عمومی مانند Sage، Claude و Dragonflyرا شامل می‌شود، در این قسمت جالب است بدانید طراحی ربات‌های Sage و Dragonfly توسط OpenAI انجام شده و Claude نیز از فناوری Anthropic پشتیبانی می‌کند. متاسفانه هرکدام از آن‌ها محدودیت‌های خاصی دارند؛ برای مثال Sage و Claude از اتفاقات سال ۲۰۲۱ بی‌اطلاع بوده و ممکن است از پاسخ به برخی از سوالات خودداری کنند.

هوش مصنوعی Poe چیست
به‌دلیل اینکه هوش مصنوعی دقت واقعی را ارائه نداده، باعث شده تا نگرانی‌های بسیاری در زمینه‌ی آماده بودن یا نبودن این فناوری برای استفاده به‌وجود بیایند، برای مثال وال استریت ژورنال گزارش کرده که ChatGPT نسبت به سوالات ریاضی که به زبان طبیعی نوشته شده‌اند پاسخ نامناسبی داده، اما آن‌ها را با اطمینان کامل به کاربران ارائه می‌دهد. در این میان سایت Stack Overflow که یک سایت پاسخ و پرسش است استفاده از ChatGPT را به‌دلیل پاسخ‌های اشتباهی که می‌دهد، منع کرد.
اما کورا با این حال در Poe پتانسیل کمک به توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی را دیده است و معتقد است Poe می‌تواند کمک کند تا سایر مدل‌ها بتوانند با دقت بیشتری به کاربران خدمات خود را ارائه دهند. برای اینکار در ابتدا یک رابط کاربری آسان ارائه می‌دهند؛ در واقع این رابط مورد توجه شرکت‌های سازنده‌ی مدل‌های هوش مصنوعی نیستند. امیدواریم که Poe بتوانند شکاف را پُر کرده و بتواند تا حد زیادی کار توسعه‌دهندگان هوش مصنوعی برای دستیابی به تعداد بالایی از مخاطبان را کاهش دهد.
برای دسترسی بهتر و آسان‌تر به Poe قصد دارند تا یک api ارائه دهند تا توسعه‌دهندگان مدل‌های هوش مصنوعی با وصل کردن ربات‌های خود به آن بتوانند مخاطبان بسیاری را جذب خود کنند. این مدل‌ها در آینده بیشتر شده که برای کارهای مختلفی بهینه می‌شوند که بیانگر دیدگاه‌های متفاوتی هستند؛ هرکدام از آن‌ها به دانش متفاوتی دسترسی دارند.

امکانات چت‌بات هوش مصنوعی Poe

علاوه بر اینکه Poe به کاربران راهی آسان برای پرسیدن سوالات خود از هوش مصنوعی‌های مختلف ارائه کرده است، توانسته تا برخی از مولفه‌های شبکه‌های اجتماعی را نیز در بر داشته باشد. یعنی شما به کمک Poe می‌توانید یک نمایه‌ی جدید برای خود ایجاد و با آن به دنبال کردن دیگران بپردازید؛ همچنین در صورت تمایل ‌شما امکان اشتراک‌گذاری خروجی پروفایل داده تا فالوورهای شما بتوانند آن‌را ببینند. در این میان بهترین نمونه‌ها توسط فید برنامه برای تمامی کاربران Poe ارائه می‌شوند؛ فید جایی است که سایر کاربران می‌توانند جلسه پرسش و پاسخ را لایک یا دوباره ارسال کنند.

چت‌بات هوش مصنوعی Poe
نحوه‌ی کار با هوش مصنوعی Poe چگونه است؟ نحوه‌ی کار با Poe به این صورت است که Poe یکسری دکمه ارائه می‌کند که شما می‌توانید در هر ربات چتی روی آن‌ها کلیک کنید و ببینید که سایر کاربران چه چیزی را به اشتراک گذاشته‌اند. حال ممکن است برای شما سوال شود که استفاده از Poe رایگان است؟ بله، شما می‌توانید این برنامه را به‌صورت رایگان در اپلیکیشن اَپ استور دانلود و استفاده کنید.

نحوه‌ی کار با هوش مصنوعی Poe چگونه است؟

کابران ایرانی برای ثبت‌نام و استفاده از Poe کافیست تا به وبسایت مراجعه کرده و سپس از طریق ایمیل یا ورود با سیستم google یا apple از Poe AI استفاده کنند. برای پرداخت هزینه‌ی ثبت نام POE احتیاج به حساب پی پال دارید. در ادامه مراحل نحوه‌ی کار با چت‌بات Poe را بیشتر و به‌صورت تصویری توضیح داده‌ایم تا شما بتوانید با استفاده از متن ایده‌های جدیدی را به‌دست آورید.
در ابتدا وارد وب سایت رسمی Poe شده و با استفاده از ایمیل یا گوگل به سیستم وارد شوید. حال در منوی کنار، ربات هوش مصنوعی مورد نظر خود را انتخاب کرده و به‌راحتی از آن استفاده کنید. برای مثال در این قسمت ChatGPT یکی از محبوب‌ترین چت‌بات‌هایی است که در اختیار شما قرار دارد.

هوش مصنوعی Poe

حال برای تایپ درخواست خود روی کادر Search Prompt ضربه بزنید؛ حتی می‌توانید از آن مقاله‌هایی در زمینه‌های مختلف درخواست کنید. با استفاده از چت بات‌ها می‌توان کار تولید محتوا را آغاز کرد. در قسمت پایینی و کلیک روی پیکان روبه‌بالا درخواست‌های دیگران برای شما نمایش داده می‌شوند که به‌شما امکان داده شد تا از آن‌ها استفاده کنید.

کار با هوش مصنوعی Poe

حال در این میان، به کاربران امکان لایک، حذف، دیسلایک و کپی کردن محتوای تولید شده توسط ربات‌های هوش مصنوعی داده شده که با کلیک روی سه نقطه افقی کنار متن می‌توانید منوی عملیات‌ها را مشاهده و درخواست خود را انتخاب کنید.

نحوه‌ی کار با هوش مصنوعی

کمی قبل‌تر گفتیم که استفاده از هوش مصنوعی Poe رایگان است؛ اما برای کاربران رایگان دارای محدودیت‌هایی است. برای مثال شما در طول روز تنها می‌توانید یک پیام رایگان به GPT-4 و سه پیام به کلود ارسال کنید. لازم به ذکر است هزینه‌ی اشتراک پرمیوم آن‌ها در طول ماه ۱۹.۹۹ دلار است؛ شما با خرید اشتراک پرومیوم می‌توانید به دو زبان قدرتمند GPT-4 و Claude+ دسترسی پیدا کرده و برای کار خود از آن‌ها استفاده کنید.

کلام پایانی

هوش مصنوعی Poe چیست؟ همانطور که کمی قبل‌تر گفتیم پلتفرم Poe در سال ۲۰۲۲ توسط کورا در اختیار کاربران قرار گرفت، در این سیستم چت‌بات‌های مختلفی مانند ChatGPT، Claude، Sage و Dragonfly ارائه شده‌اند تا کاربران به راحتی به آن‌ها دسترسی داشته باشند. البته در نظر داشته باشید که برخی از چت‌بات‌ها دارای محدودیت‌های نظیر آپدیت نشدن دیتا هستند، برای مثال Sage و Claude از اتفاقات سال ۲۰۲۱ بی‌اطلاع بوده و ممکن است از پاسخ به برخی از سوالات خودداری کنند.

در ادامه به‌دلیل اینکه این پلتفرم در ایران فیلتر است، کاربران با استفاده از فیلترشکن می‌توانند وارد سایت شوند و ثبت‌نام کنند. البته که این وبسایت برای عموم رایگان است، اما برای کاربران رایگان محدودیت‌های مانند تعداد پرسش روزانه وجود دارد که برای حل این مشکل می‌توانید اشتراک پرومیوم آن‌را به‌صورت ماهیانه خریداری کنید. شما چه تجربه‌هایی در مورد استفاده از Poe دارید؟ با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول؟

1.استفاده از Poe رایگان است؟
بله، شما می‌توانید این برنامه را به‌صورت رایگان در اپلیکیشن اَپ استور دانلود و استفاده کنید.

2.هوش مصنوعی Poe چیست؟
پلتفرم Poe در سال ۲۰۲۲ توسط کورا در اختیار کاربران قرار گرفت، در این سیستم چت‌بات‌های مختلفی مانند ChatGPT، Claude، Sage و Dragonfly ارائه شده‌اند.

3.چت‌بات‌‌های موجود در Poe چه محدودیت‌‌هایی دارند؟
برای کاربران رایگان محدودیت‌‌هایی مانند تعداد پرسش محدود در طول روز وجود دارند که این مشکل با خرید اشتراک پرومیوم رفع می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب مرتبط

پشتیبانی 24 ساعته برترپرداخت!

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است،