قیمت ارزهای دیجیتال در برتر پرداخت

در بازار حرفه‌ای خرید و فروش ارز دیجیتال برتر پرداخت، قیمت لحظه ‌ای برترین ارزهای دیجیتال دنیا را ببینید. صرافی برتر پرداخت با پشتیبانی صرافی‌های بایننس و کوینکس، قیمت لحظه ای ارز دیجیتال را همگام با قیمت‌های لحظه ای جهانی به کاربران اعلام می‌کند. با بررسی لیست قیمت ارز دیجیتال برتر پرداخت از آخرین قیمت روز رمز ارزهای محبوب بازار مطلع شوید. قیمت روز ارز دیجیتال برحسب ریال و تتر برآورد شده ‌است. قیمت تتر براساس میزان عرضه و تقاضای بازار تعیین می‌شود و ارتباطی با قیمت روز دلار یا نرخ اعلام شده توسط بانک مرکزی ندارد.

آموزش خرید و فروش ارز دیجیتال

قیمت لحظه ای ارزهای دیجیتال

# ارز دیجیتالقیمتقیمت تومانیتغییر روزانهحجم بازارحجم روزانهنمودار

قیمت ارز دیجیتال در برتر پرداخت

ارز دیجیتال همانند سهام، اوراق ‌بهادار دلار و طلا یک دارایی قابل معامله است. قیمت ارز دیجیتال تابع میزان عرضه و تقاضای بازار جهانی است. با توجه به اینکه میزان در دسترس بودن یک رمزارز نشان دهنده میزان عرضه آن در بازار است، رابطه بین میزان تقاضای بازار و میزان در دسترس بودن یک ارز، قیمت روز ارز دیجیتال را تعیین می‌کند. اگر تقاضا برای یک ارز خاص بالا و عرضه آن در بازار محدود باشد، قیمت لحظه ای ارز دیجیتال افزایش می‌یابد.

قیمت ارز دیجیتال معمولاً ارتباطی با ارزش واقعی آن دارد، زیرا گاهی تقاضای بازار تا حدی افزایش پیدا می‌کند که قیمت لحظه ای یک ارز دیجیتال بدون توجه به ارزش واقعی آن افزایش پیدا می‌کند. خرید، فروش و معامله انواع ارزهای دیجیتال با تتر انجام‌ می‌شود. قیمت ارز دیجیتال تتر تابع قیمت روز دلار آمریکا و میزان تقاضای بازار است. در برتر پرداخت می‌توانید قیمت لحظه ای ارز دیجیتال را برحسب تغییرات قیمت تتر و برحسب ریال ملاحظه کنید.

 

عوامل مؤثر بر نوسان قیمت ارزهای دیجیتال

نوسان نرخ ارز معیاری است که نشان‌ می‌دهد قیمت یک کوین در طول یک دوره زمانی مشخص چقدر افزایش یا کاهش داشته ‌است. نوسان نرخ ارز یکی از فاکتورهای برآورد ریسک سرمایه گذاری است و میزان سودآوری یک ارز را مشخص می‌کند. نوسان قیمت ارز دیجیتال تحت‌ تأثیر عوامل مختلفی قرار دارد که در ادامه توضیح می‌دهیم:

✔ نوسان قیمت بیت کوین

بیت کوین ارزشمندترین ارز دیجیتال دنیا و لیدر بازار کریپتوکارنسی‌ها است که تغییرات قیمتی آن روی نوسان قیمت سایر ارزهای دیجیتال بازار تأثیرگذار است. معمولاً وقتی قیمت بیت کوین افزایش یا کاهش پیدا می‌کند، سایر ارزها نیز رشد یا سقوط قیمت را تجربه می‌کنند.

✔ میزان عرضه و تقاضای بازار

فاکتور مهم بعدی میزان تقاضای بازار و میزان عرضه یا همان ارز دیجیتال در دسترس بازار است. هر زمان تعادل میان این دو عامل برای یک رمزارز از حالت عادی خارج شود، قیمت آن ارز دیجیتال دچار نوسان می‌شود.

✔ رویدادها و اخبار مهم ارزهای دیجیتال

یکی دیگر از عوامل مؤثر بر نوسان قیمت ارز دیجیتال، اخبار مثبت و منفی دنیای سیاست و اقتصاد جهانی است که روی قیمت بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال مؤثر است. اخبار مثبتی مانند پذیرش بیت کوین یا ارزهای دیجیتال توسط کشورها و سازمان‌های بزرگ یا اخبار منفی مانند ممنوعیت استخراج بیت کوین می‌تواند باعث تغییر در قیمت ارزهای دیجیتال شود.

✔ امنیت ارزهای دیجیتال

وقتی که جامعه کریپتو در معرض آسیب‌پذیری و نفوذ امنیتی قرار می‌گیرد، قیمت ارزهای دیجیتال دچار نوسان می‌شود. موضوع امنیت در ارزهای دیجیتال تا حدی مهم است که اگر خرید یا فروش یک ارز دیجیتال در معرض خطراتی مانند هک یا کلاهبرداری آسیب‌پذیر باشد، ممکن است به طور کلی ارزش خود را از دست بدهد.

✔ حمایت سلبریتی‌ها و افراد مشهور از ارزهای دیجیتال

ارزهای دیجیتال در دنیای سلبریتی‌ها و افراد مشهور طرفداران زیادی دارد، از این رو طرفداری یا عدم حمایت آنها از یک ارز می‌تواند باعث رشد ناگهانی یا سقوط قیمت یک ارز شود. جورج گلووی، اریک آدامز، ایلان ماسک، اشتون کوچر و جک دورسی جزو سلیبرتی‌هایی هستند که در زمینه ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری‌های کلان دارند و یک پست یا توئیت ساده آنها می‌تواند روند بازار کریپتو را دچار تغییر کند.

✔ جذابیت یک رمزارز در بازار

معمولاً ارزهای که نقدشوندگی بیشتری دارند، جذابیت بیشتری هم دارند و کاربران به ‌دنبال آن هستند. هرچه میزان پذیرش عمومی یک ارز بیشتر باشد، کاربران جدیدتری را به ‌سمت بازار جذب می‌کنند و تحت ‌تأثیر نوسان عرضه و تقاضای بازار، قیمت آن ارز دچار نوسان می‌شود.

✔ رقبای یک رمزارز

رقیبان یک رمز ارز می‌توانند نقش موثری در نوسان قیمت ارز دیجیتال داشته ‌باشند. وجود رقبای قوی باعث می‌شود که تقاضا برای یک ارز کاهش پیدا کند و روند رشد قیمت آن ارز با مشکل مواجه شود یا شرایط به ‌نحوی تغییر کند که قیمت یک ارز دیجیتال با رشد قابل توجهی همراه شود.

✔ سرمایه گذاری نهنگ‌ها در بازار یک ارز دیجیتال

نهنگ‌ها جزو بازیگران اصلی بازار کریپتو هستند که حجم معاملات آنها در طول روز بالاست. این افراد نقش مهمی در نوسان نرخ ارز دیجیتال دارند و حتی می‌توانند روی تعیین قیمت یک ارز دیجیتال هم مؤثر باشند. در مورد ارزهای دیجیتال کوچک با حجم معاملات پایین، نهنگ‌ها می‌توانند تعیین کننده قیمت نهایی آن ارز باشند.

✔ شرایط استخراج یک ارز دیجیتال

روند استخراج یک ارز دیجیتال نیز نقش مهمی در جذب کاربران و تعیین قیمت ان ارز دارد. قیمت ارزهای دیجیتال تحت ‌تأثیر سختی استخراج آنها است. ارزهای که فرایند استخراج آنها دشوار است و هزینه بالایی دارد، نوسان قیمت را تجربه می‌کنند.

✔ قیمت انواع ارز دیجیتال و اقتصاد جهانی

اقتصاد جهانی طی چند سال اخیر با چالش‌های مختلفی از جمله بیماری کرونا، جنگ روسیه و اوکراین، بحران انرژی در اروپا و مواردی از این دست درگیر بوده است و این موضوع باعث شد که در بازه‌های زمانی مختلف، به ‌صورت ناگهانی سرمایه‌های کلانی وارد بازار ارز دیجیتال شود یا به‌ صورت ناگهانی از آن خارج شود. از این رو شوک‌های مختلفی به بازار ارزهای دیجیتال وارد شد که در پی آن شاهد افزایش رونق و قیمت برخی رمزارزها یا سقوط و حذف تعداد دیگری از آنها بودیم.

✔ قیمت روز ارز دیجیتال و دلار آمریکا

دلار آمریکا از نظر اقتصادی تأثیر مهمی در نوسان قیمت ارز در سایر کشورها دارد. معمول زمانی که دلار آمریکا با کاهش تقاضا مواجه می‌شود، بازار ارزهای دیجیتال و مهم‌تر از همه بیت کوین نیز دچار تغییر و نوسان نرخ می‌شود.

 

قیمت ارز دیجیتال بیت کوین (BTC)

بیت کوین با نماد اختصاری BTC، ارزش بازار حدود ۳۱۹.۵ میلیارد دلار و سهم بازار ۳۸.۴۸ درصد رهبر بازار ارزهای دیجیتال است. بیت کوین در سال ۲۰۰۸ متولد شد و از آن روز تاکنون فراز و فرودهای قیمت زیادی را تجربه کرده‌ است. قیمت بیت کوین در بدو پیدایش ۰ دلار بود، اما از سال ۲۰۱۱ روند افزایش قیمت را در پیش گرفت و به ۱۰ دلار رسید. در سال ۲۰۱۳ قیمت بیت کوین رکورد شکست و به ۱۲۰۰ دلار رسید.

این روند افزایش قیمت همچنان ادامه داشت تا اینکه در سال ۲۰۱۷ با یک رشد قیمت ناگهانی و غیرمنتظره به ۱۷۵۰۰ دلار رسید. در حال حاضر قیمت ارز دیجیتال بیت کوین حدوداً ۳۶۰۰۰ دلار است و احتمالاً پس از این دوران ثبات قیمت، یک افزایش قیمت جدید را در راه داشته‌ باشیم.

 

قیمت ارز دیجیتال اتریوم (ETH)

ارز دیجیتال اتریوم با نماد اختصاری ETH پس از بیت کوین دومین ارز دیجیتال ارزشمند دنیا با سهم بازار ۱۷٫۶۵ درصد و ارزش بازار حدود ۱۴۶.۶۷ میلیارد دلار است. قیمت لحظه ای ارز دیجیتال اتریوم نوسانات مختلفی را طی این سال‌ها پشت ‌سر گذاشته ‌است. در سال ۲۰۱۷ که اولین سال ورود اتریوم به بازار کوین‌ها بود، قیمت این ارز ۳ دلار بود و کم‌کم به ۱۰ دلار رسید. در سال ۲۰۱۸ قیمت زنده ارز دیجیتال اتریم به ۸۰۰ دلار رسید و این روند ادامه داشت تا به امروز که قیمت آنلاین اتریوم چیزی در حدود ۲۸۰۰ دلار است.

قیمت ارز دیجیتال تتر (USDT)

تتر یکی از معتبرترین استیبل کوین‌های بازار کریپتوکارنسی‌ها است. قیمت ارز دیجیتال تتر همواره معادل قیمت یک دلار آمریکاست که در شرایط نوسان عرضه و تقاضای بازار ممکن است کمی افزایش یا کاهش داشته ‌باشد. تتر پل ارتباطی میان ارزهای دیجیتال و ارزهای فیات است و معمولاً معامله گران برای تبدیل دارایی دلاری خود به ارزهای دیجیتال و بالعکس از ارز واسطه تتر استفاده می‌کنند.

سوالات متداول

قیمت ارز دیجیتال تحت‌ تأثیر میزان عرضه و تقاضای بازار، موضع گیری و اظهار نظر شخصیت‌های بزرگ و مهم اقتصادی و سیاسی دنیا، سرمایه گذاری و نقش نهنگ‌ها، رسانه‌ها و اخبار مثبت و منفی دنیای ارزهای دیجیتال تعیین می‌شود.

لیست قیمت ارز دیجیتال برتر پرداخت براساس قیمت جهانی ارزها تعیین می‌شود و معادل ریالی آن برحسب قیمت لحظه ای ارز دیجیتال تتر اعلام می‌گردد.

برای پیش بینی قیمت انواع ارز دیجیتال باید به تحلیل تکنیکال و دانش تحلیل بازارهای مالی دیجیتال مسلط باشید و اخبار این حوزه، اخبار صرافی‌های معتبر و همچنین خبرهای مهم اقتصادی و سیاسی دنیا را دنبال کرده و تأثیر آن بر رفتار کاربران ارزهای دیجیتال را بررسی کنید. به این ترتیب می‌توانید میزان عرضه و تقاضای بازار و روند افزایش یا کاهش قیمت‌ها را هم تا حدودی پیش‌بینی کنید.

این موضوع دلایل مختلفی دارد، از جمله مسائل قانونی و محدودیت‌ها، تعیین قیمت براساس موجودی صرافی، تعیین قیمت براساس عرضه و تقاضا، عدم وجود استاندارد دقیق برای قیمت گذاری و غیر متمرکز بودن ارزهای دیجیتال.

comment
فهرست