همه‌ی افراد می‌تواند در حوزه ارزهای دیجیتال سرمایه گذاری کنند و سود زیادی بدست آورند. مهم‌ترین نکته این است که در زمان درست سرمایه گذاری کنید. تنها افرادی در این بازار موفق هستند که استراتژی‌های سرمایه گذاری را بدانند و اشتباهات خود را اصلاح کنند و با آموزش بسیار و تجربه‌ی فراوان باعث پیشرفت خود و کسب سود می‌شوند.

ما در این مقاله قصد داریم اشتباهی که نباید در سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال انجام دهید را برای شما لیست کردیم . این لیست اشتباهات رایجی است که افراد موقع سرمایه گذاری در بازار پر نوسان مرتکب می‌شوند و نباید این اشتباهات را انجام داد. بنابراین اگر شما سرمایه‌گذار هستید، توصیه می‌کنیم این مقاله را تا پایان مطالعه کنید.

آیا سرمایه گذاری در ارز دیجیتال خوب است؟

قبل از آن که به اشتباهی که نباید در سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال انجام دهید بپردازیم باید بدانید که آیا سرمایه گذاری در این حوزه خوب است؟ در کل باید گفت که باید بگوییم که سرمایه گذاری در چند دهه اخیر روی ارز دیجیتال از پر ریسک‌ترین وپر بازده‌ترین نوع سرمایه گذاری‌ بوده است. خیلی از افرادی با سرمایه گذاری ارز دیجیتال ثروتمند شدند و اما بعضی دیگر افراد سرمایه خود را از دست داده‌اند. به همین دلیل نمی‌توانیم برای همه سرمایه گذاری را تجویز کنیم. اما باید سرمایه گذاری با رعایت این دو شرط انجام دهید:

  •  آگاهانه سرمایه گذاری کنید

در بازار ارز دیجیتال سرمایه گذاری یک ریسک بزرگ دارد و آن این است که خیلی افراد به سرمایه گذاری که انجام می‌دهند آگاه نیستند.

  •  سرمایه گذاری کنترل شده

باید بدانید که سرمایه گذاری با قمار کاملا فرق دارد و قرار نیست که سرمایه گذاری روی یک ارز دیجیتال شما را سریع پولدار کند باید حساب شده و کنترل شده روی ارز دیجیتال سرمایه گذاری کنید. اما همان طور که گفتیم این بازار پر ریسک است و سرمایه گذاری در این حوزه آسان نیست. خیلی از سرمایه گذاران در بازار شکست می‌خورند، اما باید بدانید که چرا؟

این افراد نکات بسیار ساده‌ای را نادید می‌گیرند که روی شکست یا پیروزی آن‌ها تاثیر زیادی دارد. در قسمت زیر ما به نکات مهم مورد سرمایه گذاری در ارز دیجیتال اشاره می‌کنیم.

1. اصول اولیه ارز دیجیتال را نمی‌دانید

اگر شما در ارزهای دیجیتال تازه شروع به سرمایه‌گذاری کردید قطعا خیلی مشتاق معامله کردن هستید، اما نباید اصلا عجله کنید. حتما مطالعه کنید و یک استراتژی درست در ارزهای دیجیتال برای معامله کردن خود بیابید. باید به مطالبی چون بلاک چین چیست؟ تفاوت سرمایه کل و در گردش چیست؟ کیف پول چیست؟ و … اطلاع داشته باشید. اگر اطلاع کافی نداشته باشید به زودی به مشکل بر می‌خورید پس حتما دانش خود را در این زمینه بالا ببرید. برای اطلاع بیشتر بلاگ توصیه‌های مهم برای تازه کاران سرمایه گذاری ارز دیجیتال را حتما بخوانید.

2. اقدامی نمی‌کنید

سرمایه گذارانی که تازه شروع به فعالیت کرده‌اند به علت بی‌تجربگی فرصت‌های خود را از دست می‌دهند زیرا اطمینان ندارند. در حالی که سرمایه گذاران باتجربه فرصت‌ها را از دست نمی‌دهند و با سرمایه گذاری به موقع کسب سود می‌کنند. پس اولین قدم برای ورود به بازار اقدام کردن است که باعث افزایش تجربه شما می‌شود.

3. کارمزدهای ارز دیجیتال را نادیده می‌گیرید

اگر قصد سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را دارید باید در انتخاب صرافی خود دقت کنید. شما باید صرافی را انتخاب کنید که مطمئن باشد و کارمزد کمی از شما بگیرد. زمانی که افراد شروع به خرید و فروش ارز دیجیتال می‌کنند برای اینکه سود کمی را کسب کنند معاملات بسیاری روزانه انجام می‌دهند. شاید این استراتژی درست باشد اما کارمزدهایی که در زمان خرید  و فروش پرداخت می‌کند نه تنها سود نمی‌کنند بلکه ضرر هم می‌کنند. کارمزد خرید و فروش ارز دیجیتال در صرافی برتر پرداخت صفر است.

اشتباهی که نباید در سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال انجام دهید

4. بیش از حد در ارزهای دیجیتال معامله می‌کنید

بعضی از سرمایه‌گذاران بی تجربه روزانه بیش از 15 معامله انجام دهند که این موضوع خطرناک است. زیرا خیلی از این معامله‌گرها به دلیل کارمزدهای معاملات ضرر می‌کنند و برای جبران ضرر خود معاملات بیشتری انجام می‌دهند و با این روش ضرر خود را بیشتر می‌کنند و شرایط را بدتر می‌کنند . پس فراموش نکنید معامله کردن بیش از حد اندازه در یک روز باعث می‌شود در تصمیم‌گیری ضعیف عمل کنید.

7. کل پس‌انداز خود را در ارز دیجیتال سرمایه گذاری می‌کنید

اولین قانون سرمایه‌گذاری این است که باید هر لحظه آمادگی از دست دادن سرمایه خود باشید  و پولی را وارد بازار کنید که وام نباشید تا با نوسان بازار فشار بر روی زندگی شما اتفاق نیفتد. در عین اینکه سرمایه گذاری کردید بتوانید یک زندگی عادی و نرمال و بدون استرس داشته باشید و نگران سرمایه نباشید. برای خیلی از افراد اتفاق افتاده که از بانک وام گرفتن و این پول را وارد بازار کردند یا اینکه ماشین یا خانه خود را فروختند. پس لطفا از سرمایه ای استفاده کنید که خیلی به آن احتیاج ندارید. پس بخاطر طمع، زندگی خود را برای سرمایه گذاری به فروش نگذارید. 

8. به سبد سهام ارز دیجیتال خود تنوع نمی‌دهید

در ارز دیجیتال استراتژی شما برای سرمایه‌گذاری باید داری تنوع باشد. درست است که سرمایه گذاری در بازار دیجیتال خیلی هیجان انگیز است اما یک سرمایه گذار حرفه‌ای هیچ وقت تمام تخم مرغ‌های خود را در یک سبد قرار نمی‌دهد. هر معامله‌گر حرفه‌ای پول خود را در دارایی‌های مختلفی سرمایه‌گذاری می‌کند زیرا با این روش ریسک سرمایه خود را مدیریت می‌کند. اگر در یک ارز قیمت پایین آمد کل دارایی آن در این ارز نباشد که دچار ضرر سنگین شود. با ضرر یک ارز و سود در ارز دیگر ضرر آن جبران شود.

کلام پایانی

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که سرمایه گذاران مبتدی مرتکب می شوند، سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بدون درک کامل از نحوه عملکرد آنها و خطرات مرتبط با آنها است. قبل از سرمایه گذاری در هر ارز دیجیتال، وقت بگذارید و در مورد فناوری، تیم توسعه دهنده، و چشم انداز آینده آن تحقیق کنید. در مطلب بالا شما را به طور کامل همراهی کرده ایم.

سوالات متداول؟

1.یکی از بزرگترین اشتباهاتی که سرمایه گذاران مبتدی در ارزهای دیجیتال مرتکب می شوند چیست؟

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که سرمایه گذاران مبتدی در ارزهای دیجیتال مرتکب می شوند، سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال بدون درک کامل از نحوه عملکرد آنها و خطرات مرتبط با آنها است.

2.آیا فناوری ارزهای دیجیتال پیچیده است؟

ارزهای دیجیتال بر روی فناوری بلاک چین ساخته شده اند که یک فناوری نسبتاً جدید و پیچیده است. قبل از سرمایه گذاری در هر ارز دیجیتال، مهم است که درک روشنی از نحوه عملکرد بلاک چین و نحوه استفاده از آن برای ایجاد و تبادل ارزهای دیجیتال داشته باشید.

3. آیا خطری در سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال وجود دارد؟ 

بازار ارزهای دیجیتال بسیار نوسان دارد و همیشه خطر از دست دادن پول شما وجود دارد. قبل از سرمایه گذاری در هر ارز دیجیتال، مهم است که از خطرات مرتبط با آن، مانند نوسانات قیمت، هک شدن و کلاهبرداری آگاه باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب مرتبط

پشتیبانی 24 ساعته برترپرداخت!

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است،