پرداخت های بین المللی

پرداخت بین المللی روشی امن و مطمئن برای انجام انواع پرداخت‌های ارزی است. پرداخت با پی پال، پرداخت با ویزا کارت، پرداخت با مستر کارت، پرداخت با وب مانی و پرداخت با پرفکت مانی از بهترین روش های پرداخت بین المللی هستند که با عضویت در سایت و انتخاب سرویس پرداخت بین الملل برتر پرداخت می‌توانید به راحتی و در هر ساعتی از شبانه روز از آنها استفاده کنید. در صورتی که پرداخت دلاری (ارزی) خارجی دارید، با هر روش پرداختی (پی پال، ویزا کارت، مستر کارت یا انواع ارزهای دیجیتال)، برتر پرداخت در کنار شما است؛ فقط کافی است ثبت نام خود را در سایت تکمیل و سپس درخواست خود را در پنل کاربری ثبت نمایید.

ip

پرداخت های بین المللی

می توانید در سریع ترین زمان ممکن پرداخت های بین المللی خود را انجام دهید!

circle user solid

ثبت نام

ابتدا در برتر پرداخت ثبت نام کنید

Subtract

احراز هویت

تایید شماره همراه

Subtract 1

پرداخت

مبلغ مورد نظر را پرداخت کنید

Subtract 2

اطلاعات

وارد کردن اطلاعات مورد نیاز

پرداخت بین المللی در برتر پرداخت

در گذشته به دلیل عدم دسترسی به سرویس‌های پرداخت بین المللی امکان خرید از سایت‌های خارجی یا انجام پرداخت‌های ارزی وجود نداشت و معمولاً اغلب کاربران از حواله ارزی استفاده می‌کنند که فرایند زمان‌بری بود. اما حالا با وجود ارائه خدمات پرداخت های بین المللی مانند پی پال، مستر کارت، ویزا کارت و ارزهای دیجیتال، انجام اموری مانند هزینه آزمون‌های مختلف از جمله آزمون PTE و تافل، هزینه خرید هاست و دامنه‌های خارجی، پرداخت و رزرو هتل در سراسر دنیا، حق اشتراک سایت‌های مختلف و… به راحتی قابل انجام است؛ فقط کافی است از خدمات پرداخت بین‌الملل برتر پرداخت استفاده کنید. در ادامه با انواع روش های پرداخت بین‌المللی و نحوه خرید یا پرداخت ارزی از طریق آنها آشنا می‌شویم.

انواع روش های پرداخت بین المللی

پرداخت بین المللی در انجام معاملات خارجی بسیار حائز اهمیت است. درخصوص انواع روش های پرداخت بین المللی می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

✔ پیش پرداخت نقدی (Cash in advance)

پیش پرداخت نقدی به این معناست که خریدار قبل از دریافت کالا یا خدمات، وجه آن را به فروشنده پرداخت می‌کنند. این روش برای شرایطی مناسب است که فروشنده مطمئن نیست در زمان مناسب وجه سفارش مشتری را دریافت خواهد کرد یا خیر؛ همچنین هنگامی که شرایط سیاسی و اقتصادی در کشور خریدار مساعد نیست.

✔ حساب باز (Open Account) یا پرداخت در آینده

این روش از نظر ریسک و اعتماد خرید در نقطه حساسی قرار دارد، چون فروشنده براساس یک تفاهم نامه، محصول یا خدمت درخواستی مشتری را پیش از پرداخت بین المللی وجه خرید برای او ارسال می‌کند. البته به دلیل تحریم‌های اقتصادی اخیر علیه ایران، این روش توسط خریداران ایرانی تقریبا غیرقابل استفاده است.

✔ وصولی (Collection) یا برات

در این روش، فروشنده پس از ارسال کالا، برات مربوط به آن را برعهده خریدار می‌کشد یا اسناد آن را برای وصول مبلغ به یکی از بانک‌های کارگزار محل اقامت خریدار ارسال می‌کند. در این روش پرداخت بین المللی حتما باید یک واسطه معتبر برای نقل و انتقال برات و وجه خرید مشتری وجود داشته باشد.

✔ اعتبار اسنادی (L/C) یا Documentary Credit

اعتبار اسنادی یا اعتبارنامه اسنادی یک تعهدنامه بانکی است که بانک از جانب خودش یا جانب خریدار برای پرداخت ارزی اسناد ذینفع صادر می‌کند. در این روش پرداخت بین المللی، خریدار یا فروشنده قراردادی مبنی بر فروش با پرداخت وجه از طریق اعتبار اسنادی منعقد می‌کند و مبلغ از طریق بانک یا کارگزار به حساب ذینفع واریز می‌شود.

✔ روش‌های پرداخت ارزی

علاوه بر روش‌های نام برده پرداخت با پی پال، پرداخت با ویزا کارت، پرداخت با مستر کارت، پرداخت با وب مانی، پرداخت با پرفکت مانی و سایر ارزهای دیجیتال نیز روش‌های مطمئن و کم ریسکی برای پرداخت بین المللی هستند.

انواع روش پرداخت اعتبار اسنادی

روش پرداخت بین المللی اعتبار اسنادی یکی از رایج ترین روش‌هایی است که تجار و صاحبان کسب و کارها در ایران استفاده می‌کنند. انواع روش پرداخت اسنادی عبارتند از:

✔ اعتبار اسنادی برگشت‌پذیر

در این روش خریدار از اختیارات زیادی برخوردار است، از جمله حق تغییر شرایط اعتبار یا حتی فسخ اعتبار بدون نیاز به جلب موافقت فروشنده. در روش پرداخت ارزی اعتبار اسنادی برگشت‌پذیر، بانک یا کارگزار می‌تواند پس از تشخیص عدم‌ توانایی تسویه حساب خریدار یا بروز محدودیت‌هاى ارزی یا صادراتی در شرایط اعتبار تغییر ایجاد کند.

✔ اعتبار اسنادی غیرقابل ‌برگشت

این روش برخلاف روش برگشت‌پذیر به نفع فروشنده است و منافع ذینفعان را حفظ می‌کند. در روش پرداخت غیرقابل برگشت، مفاد موافقت نامه غیرقابل تغییر است و بانک یا کارگزار نمی‌تواند در آن تغییری ایجاد کند.

✔ اعتبار اسنادی غیرقابل ‌برگشت تائید شده

در این روش خریدار ملزم می‌شود که مبلغ اعتبار صادره توسط بانک را در بانک مورد نظر فروشنده تایید کند. این روش برای مواردی کاربرد دارد که فروشنده به دلیل شرایط نامساعد اقتصادی و سیاسی، فقط به بانک مورد تایید خودش اعتماد دارد.

عوامل تاثیرگذار در انتخاب روش های پرداخت بین المللی

برای انتخاب بهترین روش پرداخت ارز، فاکتورهای مختلفی باید در نظر گرفته شود. ولی مهمترین عوامل مؤثر بر انتخاب شیوه های پرداخت بین المللی شامل موارد زیر هستند:

  • مدت زمان همکاری بین طرفین معامله و میزان اعتماد بین آنها
  • موقعیت سیاسی، اقتصادی و قانونی در کشورهای خریدار و فروشنده (میزان ریسک کشورها)
  • موقعیت مالی طرفین و به ویژه خریدار
  • فاصله جغرافیایی بین خریدار و فروشنده
  • تعداد دفعات معامله و مهلت پرداخت و مبلغ معامله
  • فرصت کسب اعتبار و هزینه های مربوطه

به طور کلی هرچه مدت زمان همکاری بین طرفین بیشتر باشد، اعتماد میان آنها بالاتر بوده و راحت‌تر با هم وارد معامله می‌شوند، در نتیجه روش های پرداخت بین المللی ریسکی هم در سبد انتخاب آنها قرار می‌گیرد. اما چنانچه فاصله جغرافیایی بین طرفین معامله زیاد باشد، ریسک سیاسی و اقتصادی کشورها بالا و فرصت کسب اعتبار و هزینه‌های مربوط به آن نیز زیاد باشد، روش‌های کم ریسک و مطمئن مانند پرداخت نقدی را انتخاب می‌کنند.

انجام پرداخت های بین المللی در برترپرداخت

سرویس پرداخت بین المللی برتر پرداخت امکان مدیریت کلیه پرداخت‌های ارزی را با پشتیبانی از تمامی روش ‌های پرداخت بین المللی در بستری امن برای شما فراهم کرده است. می‌توانید با هر روشی که تمایل دارید خرید کرده یا به حساب دیگران پول جابه‌جا کنید. همچنین می‌توانید از انواع سرویس‌های پی پال، پرفکت مانی، وب مانی، ویزا کارت و… برای دریافت واریزی مشتریان استفاده کنید.

پرداخت بین المللی در برتر پرداخت

تیم برتر پرداخت با تمام وجود و در سریع ترین زمان ممکن آماده همکاری با عزیزان فریلنسر و دیگر کاربران گرامی میباشد. همکاری باشما باعث افتخار ماست.

سوالات متداول

پرداخت هزینه آزمون‌های مختلف خارجی، هزینه دانشگاه‌‌های خارجی، هزینه مربوط به اخذ ویزا و تایید مدارک، پرداخت هزینه حق اشتراک سایت‌های مختلف، پرداخت هزینه همایش، کنفرانس و…

انواع پرداخت‌های ارزی، خرید گیفت کارت مانند آمازون و پرداخت هزینه اپلیکیشن‌ها

comment
فهرست