اغلب ما کیف پول‌های الکترونیکی را با اپلیکیشن‌های موبایلی یا برنامه‌های تحت وب می‌شناسیم. نقطه‌ ضعف 99 درصد این کیف پول‌ها، آسیب پذیری آنها در مقابل کی لاگرها و هکرها است. اینکه از نگرانی درباره امنیت دارایی‌های ارز دیجیتال خود خسته شده باشید، کاملاً طبیعی و قابل درک است، ولی دیگر لازم نیست نگران باشید. در این مطلب می‌خواهیم نسل متفاوتی از کیف پول‌های رمزنگاری ‌شده را به شما معرفی کنیم که مشکل امنیت در کیف پول‌های نرم‌افزاری را حل کرده‌اند؛ کیف پول‌های سخت ‌افزاری یا Hardware Wallet. اما کیف پول سخت افزاری چیست؟

یکی از امن‌ترین راهکارهایی که به ‌عنوان جایگزین کیف پول‌های نرم‌افزاری و برای محافظت از کلیدها و دارایی‌های ارز دیجیتال خود می‌توانید استفاده‌ کنید، خرید کیف پول سخت ‌افزاری است که در این مطلب از برترپرداخت قصد داریم به معرفی آن بپردازیم. در این مقاله درباره نحوه عملکرد کیف پول‌های سخت ‌افزاری، مزایا و معایب آنها و امنیت این دستگاه‌های فیزیکی رمزنگاری‌ شده صحبت خواهیم کرد. در پایان این مطلب، علاوه بر اینکه اطلاعات کاملی درباره کیف پول‌های سخت ‌افزاری کسب خواهید کرد، با بهترین کیف پول سخت ‌افزاری بازار در سال 2023 نیز آشنا خواهید شد.

نحوه کار کیف پول سخت افزاری

کیف پول سخت ‌افزاری چیست و چگونه کار می‌کند؟

کیف پول سخت ‌افزاری یک دستگاه فیزیکی شبیه فلش مموری است که می‌توانید کلیدهای خصوصی خود را در آن ذخیره کنید و مطمئن باشید که در محلی امن نگهداری می‌شوند. کیف پول سخت ‌افزاری امن‌ترین راهکار برای ذخیره ارزهای رمزنگاری شده ‌است، زیرا کلیدهای خصوصی و دارایی‌های دیجیتال کاربر را به ‌صورت آفلاین ذخیره می‌کند و نسبت به خطر هک یا سرقت اطلاعات تقریباً نفوذناپذیر است.

✓ مروری بر قطعات فیزیکی کیف پول سخت ‌افزاری

کیف پول‌های سخت ‌افزاری اغلب کوچک، قابل حمل و دارای یک صفحه نمایشگر LCD هستند. این قطعات همگی برای رسیدن به یک هدف فعالیت می‌کنند که آن هم نگهداری داده‌ها در فضایی امن و نفوذناپذیر است.

 • میکرو کنترلر امن (Secure Microcontroller)

میکرو کنترلر امن همان مغز کیف پول سخت ‌افزاری است که وظیفه ذخیره، محافظت و مدیریت کلیدهای خصوصی و اجرای وظایف مهم کیف پول، مانند امضای تراکنش‌ها را بر عهده دارد. میکرو کنترلر امن طوری طراحی شده که به اینترنت وصل نمی‌شود و در برابر حملات هکرها و کی لاگرها مقاوم است.

 • صفحه ‌نمایش (Display Screen)

صفحه ‌نمایش کیف پول برای نمایش اطلاعات به کاربر طراحی شده ‌است. نمایشگر کیف پول سخت ‌افزاری اطلاعاتی مانند موجودی کیف پول، جزئیات تراکنش‌ها و درخواست‌های کاربر را نمایش می‌دهد. اغلب کاربران، خرید کیف پول سخت ‌افزاری دارای نمایشگر را به کیف پول‌های بدون صفحه ‌نمایش ترجیح می‌دهند، چون به ‌کمک آن می‌توانند راحت‌تر با کیف پول خود کار کنند.

 • دکمه‌های ورودی (Input Buttons)

دکمه‌های ورودی کیف پول سخت ‌افزاری برای پیمایش آسان منوی دستگاه طراحی شده ‌است. این دکمه‌ها برای تعامل آسان‌تر کاربر با صفحه ‌نمایش دستگاه استفاده می‌شوند.

✓ تفاوت کیف پول سخت ‌افزاری با کیف پول‌های نرم‌افزاری

همان طور که در ابتدای مطلب گفتیم، کیف پول‌های سخت ‌افزاری برای رفع مشکلات امنیتی کیف پول‌های نرم‌افزاری وارد بازار شدند. کیف پول‌های نرم افزاری تحت وب فقط در صورت دسترسی به اینترنت کار می‌کنند، دانلود و استفاده از آنها معمولاً رایگان است و به‌ راحتی در معرض خطر هک قرار می‌گیرند. اما کیف پول‌های سخت ‌افزاری این گونه نیستند. امنیت و حفاظت از داده‌ها در کیف پول‌های سخت ‌افزاری حرف اول را می‌زند.

کیف پول‌های نرم ‌افزاری

چرا به کیف پول سخت ‌افزاری نیاز داریم؟

هر آدرس بلاک چین دارای یک کلید خصوصی و یک کلید عمومی است. کلید عمومی آدرس بلاک چینی است که با سایر کاربران یا صرافی به اشتراک می‌گذارید تا برای شما چیزی ارسال کنند. اما کلید خصوصی فقط مخصوص شما و کاملاً محرمانه است. کلید خصوصی برای دسترسی انحصاری شما به کلیدها و داده‌های ذخیره شده در مواقع خرید ارز دیجیتال یا فروش آن ایجاد شده ‌است. کلید خصوصی کریپتو، پیوند میان کیف پول و آدرس بلاک چین حاوی دارایی‌های دیجیتال شماست.

کلیدهای خصوصی از این جهت اهمیت دارند که دسترسی به آنها به معنی دسترسی به آدرس بلاک چین و محتویات آن است. از دست دادن کنترل کلید خصوصی به ‌معنای از دست دادن دارایی است. شاید باورتان نشود، ولی بیش از 54 میلیون دلار بیت کوین دقیقاً به‌ دلیل هک این اطلاعات در کیف پول‌های نرم افزاری از دست رفته‌اند!

کیف پول‌های نرم افزاری امن هستند، اما به ‌راحتی مورد حمله کلاهبرداران قرار می‌گیرند و در صورت هک شدن یا به سرقت رفتن داده‌های آنها، باید دارایی خود را از دست رفته بدانید. ما به کیف پول‌های سخت ‌افزاری نیاز داریم، چون نقطه ‌ضعف کیف پول‌های نرم افزاری در بخش امنیت را پوشش داده‌اند و به ‌صورت آفلاین هم قابل استفاده هستند.

امنیت کیف پول سخت ‌افزاری چگونه است؟

نقطه قوت کیف پول‌های سخت ‌افزاری در بحث امنیت، داشتن یک لایه امنیتی اضافی برای محافظت از کلیدهای خصوصی است. در این کیف پول‌های رمزنگاری‌ شده داده‌ها به ‌صورت آفلاین ذخیره می‌شوند، بنابراین در برابر هک و حملات سایبری آسیب پذیری کمتری دارند. علاوه بر این، کیف پول‌های سخت ‌افزاری دارای یک لایه سد امنیتی اضافی مانند کد پین یا احراز هویت بیومتریک هستند که در مواقعی مانند سرقت فیزیکی کیف پول از دارایی‌های دیجیتال شما محافظت کنند.

ولت دیجیتال سخت ‌افزاری مناسب چه کسانی است؟

به‌ طور کلی کیف پول‌های سخت ‌افزاری مناسب افرادی هستند که توکن‌ها و کوین‌های متعددی دارند و نگران امنیت دارایی‌های خود هستند، سرمایه گذارانی که فقط با 1 الی 3 کوین کار می‌کنند، اما قیمت ارز دیجیتال هدف آنها بالاست (مانند بیت کوین، اتریوم، ریپل و مواردی از این دست) و همچنین افرادی که ترجیح می‌دهند به‌ صورت آفلاین دارایی‌های دیجیتال خود را مدیریت کنند.

خرید کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال

مزایا و معایب کیف پول‌های سخت ‌افزاری

انتخاب و خرید کیف پول سخت ‌افزاری همانند انواع کیف پول نرم افزاری مزایا و معایب خاص خود را دارد که باید در نظر گرفت.

 • مزایای استفاده از کیف پول سخت ‌افزاری
 1. امنیت کیف پول سخت ‌افزاری نسبت به کیف پول نرم افزاری بیشتر است
 2. در برابر برنامه‌های کی لاگر، هکرها یا سایر تهدیدات آنلاین آسیب پذیری بسیار کمتری دارد
 3. دارای تدابیر امنیتی مانند احراز هویت دو مرحله‌ای، پین کد یا کد امنیتی اختصاصی هستند
 4. کیف پول‌هایی کوچک، سبک و قابل حمل هستند
 5. به ‌وسیله آن می‌توانید چندین دارایی دیجیتال را در یک دستگاه مدیریت کنید
 6. با طیف وسیعی از توکن‌ها و کوین‌ها سازگاری دارد
 7. در بعضی برندها، هر کیف پول یک کد 24 رقمی پشتیبان گیری دارد
 • معایب استفاده از کیف پول سخت ‌افزاری
 1. کیف پول‌های سخت ‌افزاری از نظر قیمتی در مقایسه با کیف پول نرم افزاری گران‌تر هستند
 2. اگر کیف پول سخت ‌افزاری خود را گم کنید و کد 24 رقمی پشتیبان گیری آن را فراموش کرده باشید، دسترسی به دارایی‌های خود را از دست می‌دهید
 3. استفاده از کیف پول‌های سخت ‌افزاری در مقایسه با کیف پول‌های نرم افزاری پیچیده و سخت است

نحوه کارکرد کیف پول سخت ‌افزاری

تا این بخش از مطلب دانستیم که کیف پول سخت ‌افزاری چیست و چرا به وجود آمده است، حالا نوبت به این می‌رسد که ببینیم چگونه کار می‌کند!

کیف پول‌های سخت ‌افزاری از طریق یک خروجی USB به کامپیوتر یا موبایل شما متصل می‌شوند. پس از اینکه اتصال بین دو دستگاه با موفقیت انجام شد، کاربر می‌تواند از صفحه نمایش دستگاه و دکمه‌های ورودی دستگاه از آن استفاده‌ کند. جالب است بدانید، برخی از کیف پول‌های سخت ‌افزاری قابلیت بلوتوث دارند و می‌توانید آنها را از این طریق به گوشی تلفن همراه خود متصل کنید.

صفحه نمایشگر کیف پول سخت افزاری

معرفی ۵ کیف پول سخت ‌افزاری ارزهای دیجیتال در سال 2023

اگر می‌خواهید سرمایه شما محافظت شود و خیالتان از بابت امنیت آن راحت باشد، باید به‌ دنبال خرید بهترین کیف پول سخت ‌افزاری باشید. کیف پول‌هایی که در این بخش از مطلب به شما معرفی می‌کنیم، جزو بهترین والت های سخت ‌افزاری سال 2023 هستند:

✓ کیف پول NGRAVE

NGRAVE توسط یکی از برترین شرکت‌های تحقیقاتی و امنیتی جهان، یعنی شرکت imec طراحی شده‌ است. این دستگاه در حال حاضر به‌ عنوان «سردترین کیف پول» در دنیا شناخته می‌شود، چون تحت هیچ شرایطی اجازه اتصال دستگاه به اینترنت را نمی‌دهد. این دستگاه برای انتقال اطلاعات به سایر دستگاه‌ها به‌ جای استفاده از پورت USB یا بلوتوث، از QR کد یک طرفه استفاده می‌کند.

مزایا:

 • طراحی منحصر به ‌فرد و ساخته شده از ورق‌های فولادی ضد زنگ، مقاوم در برابر آتش، مقاوم در برابر آب و قابل بازیابی
 • مناسب برای کسانی که اغلب در سفر هستند و دسترسی به اینترنت ندارند
 • پشتیبان‌گیری خودکار و ذخیره سازی مناسب داده‌ها

کیف پول NGRAVE در حال حاضر امن‌ترین و بهترین کیف پول سخت ‌افزاری جهان است و تاکنون نقطه‌ ضعف خاصی در آن شناسایی نشده است.

✓ کیف پول Ledger

لجر شناخته شده‌ترین کیف پول سخت ‌افزاری جهان است که از نظر ظاهری شباهت زیادی به USB دارد. این دستگاه را می‌توانید از طریق  USBیا بلوتوث به تلفن همراه یا رایانه شخصی خود متصل کنید. این دستگاه از بیش از 1000 ارز دیجیتال محبوب، از جمله بیت کوین، اتریوم، ترون و… پشتیبانی می‌کند.

مزایا:

 • برخورداری از کد پین پشتیبان‌ گیری 24 کلمه‌ای
 • داشتن تأیید هویت دو عاملی برای ایمنی بیشتر کیف پول
 • سازگاری با بلوتوث

معایب:

 • نمایشگر کوچک‌تر
 • داشتن فقط سه برنامه رمزنگاری‌شده

✓ کیف پول Trezor

کیف پول سخت ‌افزاری Trezor رقیب اول کیف پول Ledger محسوب ‌می‌شود. این کیف پول رمزنگاری شده سطح بالایی از امنیت را برای دارایی‌های دیجیتال فراهم می‌کند و صفحه نمایشگر بزرگی دارد. رابط کاربری ترزور ساده و استفاده از آن آسان است.

مزایا:

 • صفحه نمایش بزرگ و لمسی
 • قابلیت اتصال از طریق USBو بلوتوث
 • قیمت کمتر در مقایسه با Ledger
 • پشتیبانی از 1300 رمز ارز
 • متن‌باز بودن

معایب:

 • قیمت بالا
 • نداشتن کد پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات

✓ کیف پول SafePal

یکی دیگر از کیف پول‌های امن و معتبر ارزهای دیجیتال، SafePal است. این دستگاه با سیستم امنیتی احراز هویت دو مرحله‌ای طراحی شده و سطح قابل قبولی از امنیت را برای توکن‌ها و ارزهای کاربران فراهم می‌کند. تنها نقطه ‌ضعف SafePal نسبت به Ledger و Trezor نداشتن نمایشگر است. چون از نظر تعداد توکن‌ها و کوین‌های قابل پشتیبانی همگی در یک سطح قرار دارند.

مزایا:

 • قابلیت اتصال از طریق USBو بلوتوث
 • اتصال سریع از طریق QR کد
 • پشتیبانی از 1000 رمز ارز
 • عدم نیاز به اینترنت در مواقع روشن بودن

معایب:

 • نداشتن صفحه نمایشگر
 • ابعاد بزرگ (در حدود یک کارت ‌بانکی)

✓ کیف پول CoolWallet

کول والت جزو اولین کیف پول‌های سخت افزاری بازار و رقیب بزرگ کیف پول سرد قدرتمند در جهان مثل Trezor و Ledger محسوب ‌می‌شود. این کیف پول با دیواره امنیتی قوی، احراز هویت با کد اختصاصی و عدم نیاز به اینترنت سطح بالایی از امنیت را برای کاربران فراهم کرده است.

مزایا:

 • ابعاد کوچک (در حدود یک کارت ‌بانکی)
 • داشتن صفحه نمایشگر و دکمه‌های تایید فیزیکی
 • داشتن باتری با امکان شارژ مجدد
 • پشتیبانی از بلوتوث
 • داشتن تراشه امنیتی

معایب:

 • قیمت بالا در مقایسه با سایر کیف پول‌های مشابه
 • نداشتن کد پشتیبان گیری و بازیابی اطلاعات

کیف پول سخت افزاری لجر نانو ایکس

چطور باید کیف پول سخت ‌افزاری مناسب را انتخاب کنیم؟

اگر تصمیم ‌گرفته‌اید دارایی‌های دیجیتال خود را در کیف پول سخت ‌افزاری نگهداری کنید، چندین فاکتور مهم برای انتخاب دستگاه وجود دارد که باید به آنها دقت کنید:

 • ویژگی‌های امنیتی

به ‌دنبال کیف پول سخت ‌افزاری باشید که ویژگی‌های امنیتی قوی مانند کدهای پین، احراز هویت بیومتریک، احراز هویت دو مرحله‌ای و امنیت رمز عبور باشد. این دستگاه‌ها سطح بالایی از محافظت در برابر هک و حملات سایبری را ارائه می‌کنند.

 • کد پشتیبان گیری و بازیابی

مطمئن شوید که کیف پول سخت ‌افزاری شما دارای کد پشتیبان گیری و بازیابی است. این کد، کلید طلایی بازیابی اطلاعات شما در مواقع گم شدن یا آسیب دیدن دستگاه است.

 • پشتیبانی از انواع توکن‌ها و کوین‌ها

اگر با انواع ارزهای دیجیتال کار می‌کنید، مطمئن شوید که کیف پول سخت ‌افزاری شما از ارزهای دیجیتال مورد علاقه تان پشتیبانی می‌کند. بعضی از کیف پول‌ها فقط از تعداد محدودی ارز دیجیتال پشتیبانی کنند.

 • سازگاری با سایر رابط‌ها

اگر از برنامه‌های مالی غیرمتمرکز یا NFT استفاده می‌کنید، کیف پولی را انتخاب کنید که با سایر رابط‌ها مانند MetaMask سازگاری داشته ‌باشد.

 • کیف پول دست دوم نخرید

هیچ‌ وقت به سراغ خرید کیف پول سخت ‌افزاری دست دوم نروید. چون همیشه علاوه بر شما یک نفر دیگر هم به اطلاعات داخل کیف پول دسترسی خواهد داشت!

همیشه بهترین کیف پول سخت ‌افزاری را برای مدیریت و ذخیره دارایی‌های خود انتخاب کنید، زیرا تضمین امنیت و حفاظت از دارایی‌های ارزهای دیجیتال کاملا به کیف پول شما بستگی دارد. با در نظر گرفتن نکاتی که توضیح دادیم، می‌توانید دستگاهی را انتخاب کنید که سطح بالایی از امنیت را فراهم می‌کند.

نحوه خرید کیف پول سخت ‌افزاری

برای خرید کیف پول سخت ‌افزاری، بهترین روش مراجعه به شرکت‌های فروشنده کیف پول اورجینال است. این شرکت‌ها انواع کیف پول سخت ‌افزاری برندهای معتبری مانند Ledger، Trezor، BitLox و… را با ضمانت اصالت کالا به مشتریان عرضه می‌کنند. به ‌علاوه اینکه در صورت خراب شدن دستگاه یا بروز هر گونه اشکال دیگر، خدمات پشتیبانی نیز ارائه می‌کنند.

کلام پایانی

امیدواریم حالا که به انتهای این مقاله رسیده‌ایم، به ‌درستی دانسته باشید که کیف پول سخت ‌افزاری چیست. کیف پول‌های سخت ‌افزاری سطح بالایی از امنیت را برای دارایی‌های ارز دیجیتال فراهم می‌کنند، با انواع ارزها سازگاری دارند و به ‌سادگی می‌توانید آن را با خودتان حمل کنید. تنها نکته‌ای که درباره خرید کیف پول سخت ‌افزاری وجود دارد، قیمت بالای آنهاست. در نهایت تصمیم برای اینکه کیف پول سخت ‌افزاری برای شما مناسب است یا خیر، به بودجه و ترجیح شخصی شما بستگی دارد.

اگر درباره کیف پول سخت ‌افزاری سؤالی دارید که در این مطلب به آن پاسخ داده نشده است، خوشحال می‌شویم در بخش دیدگاه‌ها مطرح کنید. مطمئن باشید کارشناسان ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن پاسخگوی سؤالات شما خواهند بود.  در آخر پیشنهاد میکنیم با کلیک بر روی لینک درباره کیف پول NFT بخوانید.

سوالات متداول؟

1.کیف پول سخت ‌افزاری از چه ارزهایی پشتیبانی می‌کند؟

همه کیف پول‌های سخت ‌افزاری چند ارزی هستند. همه آنها از دلار، یورو، پوند و ارزهای محبوب بیت کوین، اتریوم، ریپل، ایاس، استلار، لایت کوین، تتر، ترون، کاردانو، بایننس کوین و صدها ارز دیجیتال دیگر پشتیبانی می‌کنند.

2.آیا کیف پول سخت ‌افزاری حتماً باید دارای صفحه نمایش باشد؟

داشتن صفحه ‌نمایش یکی از آپشن‌های کیف پول سخت ‌افزاری است که استفاده از دستگاه، تایید معاملات و تنظیمات آن را آسان می‌کند.

3.در صورت گم ‌کردن کیف پول سخت ‌افزاری و یا به سرقت رفتن آن، چه کاری باید انجام دهیم؟

بدون شک تولیدکنندگان معتبر کیف پول‌های سخت ‌افزاری برای مواقع خراب، گم یا دزدیده شدن این دستگاه‌ها راه‌حلی دارند که در موقع خرید باید به آن دقت کنید. به‌ عنوان مثال کیف پول Ledger یک Recovery Seed 24 رقمی استفاده می‌کند که در صورت گم شدن یا به سرقت رفتن، می‌تواند اطلاعات شما را روی کیف پول جدید بازیابی کند.

4.در راه اندازی اولیه کیف پول سخت ‌افزاری چه نکاتی مهم است؟

مهم‌ترین نکته حفظ و نگهداری کد پشتیبان گیری از اطلاعات داخل کیف پول است که در زمان راه اندازی در اختیار شما قرار می‌گیرد.

5.در صورت آلوده بودن رایانه به ویروس با اتصال کیف پول سخت ‌افزاری به آن کیف پول ویروسی می‌شود؟

خیر. حتی در موارد معدودی که کیف پول آلوده به ویروس می‌شود، خطری برای کلیدهای خصوصی و دارایی‌های شما به وجود نخواهد آمد.

4 دیدگاه. Leave new

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب مرتبط

پشتیبانی 24 ساعته برترپرداخت!

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است،