بیت‌کوین و پرفکت مانی سیستم مالی آنلاین هستند اما باید بدانید که تفاوت بین پرفکت مانی و بیت‌کوین وجود دارد. پرفکت مانی یک سیستم مالی پرداخت آنلاین است که در مدت زمان کوتاهی امکان خرید از سایت‌های خارجی و انتقال پول به سراسر دنیا را برای کاربران فراهم کرده است. روش پرداخت پرفکت مانی شبیه به بیت‌کوین است اما تفاوت‌هایی هم دارد. در این مطلب از برتر پرداخت ما به بررسی تفاوت این دو سیستم مالی می‌پردازیم تا پایان با ما همراه باشید.

پرفکت مانی چیست و چه مزایایی دارد؟

پرفکت مانی یکی از برترین شبکه پرداخت مالی در دنیا است که در کشور پاناما در سال 2007 تاسیس شد. این کمپانی به علت پیروی نکردن از قانون آمریکا، به ایرانی‌ها هم سرویس می‌دهد و هر کاربر ایرانی امکان استفاده از خدمات پرفکت مانی را دارد. پرفکت مانی مانند دیگر سیستم‌های مالی مزایا و معایبی دارد. در زیر به مزایای پرفکت مانی اشاره می‌کنیم:

 • امنیت بالا در زمان انجام تراکنش‌ها در پرفکت مانی
 • پشتیبانی از زبان فارسی و استفاده آسان برای کاربران ایرانی
 • پایین بودن کارمزد تراکنش‌ها در پرفکت مانی
 • ارائه خدمات به ایرانی ها به علت عدم پیروی از قوانین آمریکا
 • ذخیره کردن پول و دریافت سود ماهانه در مقابل مانده حساب شما
 • پشتیبانی سریع از ارزهای جهانی مانند یورو و دلار و امکان تبدیل آن به ارزهای مختلف 
 • امکان قرض دادن و قرض گرفتن پول
 • امکان خرید دلاری و یورویی
 • عدم برگشت پول به کاربران در صورت ارتکاب خطا و جرم

یکی از نگرانی‌هایی که درباره‌ی پرفکت مانی وجود دارد مسئله امنیت و نگهداری این ارز در حساب پرفکت است.  بر اساس خبر منتشر شده، کمپانی پرفکت مانی از سرمایه‌های کاربران خود استفاده می‌کند و در سایت‌های دیگری با استفاده از این پول سرمایه‌گذاری می‌کند. این مسئله باعث شده که خیلی از کاربران نگران سرمایه‌های خود باشند، البته این مسئله کمی خطرناک است.

آیا بیت کوین جایگزین پرفکت مانی است؟

بیت‌کوین و پرفکت مانی هر دو یک سیستم پرداخت آنلاین هستند و از این نظر با هم شباهت دارند، اما با وجود این شباهت ساز و کار متفاوتی دارند. از تفاوت این دو سیستم پرداختی می‌توانیم به متمرکز یا غیر متمرکز بودن آنها اشاره کنیم. پرفکت مانی به کاربران خود خدمات آنلاین ارائه می‌دهد و کاربران با استفاده از خدمات پرفکت مانی می‌توانند سرمایه‌های خود را به ارزهای جهانی مثل یورو و دلار تبدیل کنند. بیت‌کوین بر مبنای ساختار غیر متمرکز ساخته شده است که هیچ گروه یا سازمانی نظارتی بر روی آن ندارد.

ویژگی غیر متمرکز بودن ارز دیجیتال، باعث شده که اطلاعات کاربران در اختیار هیچ کسی قرار داده نشود و امنیت اطلاعات کاربران حفظ شود. در اصل بلاک چین با حذف کردن متمرکز بود، امنیت اطلاعات کاربران را ضمانت کرده است. مدیریت شرکت پرفکت مانی توسط یک شرکت سوئیسی است، پرفکت مانی تمام اطلاعات کاربران خود را در اختیار دارد و مختار است آنطوری که می‌خواهد با کاربر خود رفتار کند زیرا سیستم پرفکت مانی یک سیستم متمرکز است. در زیر به تفاوت‌های سیستم پرفکت مانی و بیت‌کوین اشاره می‌کنیم.

تفاوت بین پرفکت مانی و بیت‌کوین

 1. مرکزیت:
 • پرفکت مانی یک کمپانی است که شرکت سوئیسی مسئولیت اداره و مدیریت این سیستم را برعهده دارد. این به این معناست که شما برای استفاده از خدمات پرفکت مانی باید حساب کاربری در این سیستم ایجاد کنید که با قوانین و مقررات شرکت پرفکت مانی مطابقت داشته باشد. در صورت مغایر بودن حساب شما با قوانین پرفکت مانی، اجازه ساخت حساب به شما داده نمی‌شود.
 • بیت‌کوین، یک ارز دیجیتال است که تحت نظارت هیچ سازمان یا شرکتی نیست. کاربران می‌توانند بیت‌کوین را خریداری کنید و آن را به کیف پول شخصی خود ارسال کنند، مدیریت کیف پول و دارایی به عهده خود شخص است. برای دریافت و ارسال بیت‌کوین نیاز به مجوز ندارید.
 1. نوع ارز:
 •  پرفکت مانی یک سیستم پرداخت آنلاین است که از واحد پولی خود به اسم دلار پرفکت استفاده می‌کند. ارزش پول پرفکت مانی با دلار ارتباط دارد یعنی یک واحد پرفکت مانی برابر با یک دلار است. سیستم پرفکت مانی مرکزی است و یک کمپانی است.
 • بیت‌کوین به عنوان یک ارز دیجیتال کاملا مستقل است و نیاز به مرکزیت یا بانک مرکزی ندارد. قیمت بیت‌کوین با توجه به عرضه و تقاضا تغییر می‌کند.
 1. تراکنش‌ پرفکت مانی و بیت‌کوین:
 • بیت‌کوین: تراکنش‌های بیت‌کوین مرکزی نیست و تراکنش‌ها از شبکه بلاکچین بیت‌کوین انجام می‌شود.
 • پرفکت مانی: تراکنش‌های پرفکت مانی به صورت مرکزی است و توسط حساب‌های کاربری افراد انجام می‌شود.
 1. حفاظت از حریم خصوصی:
 •   پرفکت مانی: برای استفاده از خدمات پرفکت مانی احتیاج به افتتاح حساب پرفکت مانی دارید برای افتتاح شما نیاز دارید که احراز هویت کنید در نتیجه باید تمام اطلاعات خود را در شرکت پرفکت مانی ثبت کنید.
 •  بیت‌کوین: بیت‌کوین کمپانی یا سازمان نیست و عملیات خرید و فروش بر اساس کلیدهای خصوصی و عمومی انجام می‌شود، به همین دلیل اطلاعات شخصی شما جدای از هویت شما در شبکه بیت‌کوین است.
 1. ردپای صاحبان معامله: 
 • در پرفکت مانی، تمام معاملات با استفاده از حساب‌ پرفکت مانی انجام می‌شود. به همین دلیل پرداخت جهت خرید فروشگاهی و ارسال و دریافت پول به صورت کاملا آنلاین است. در این معاملات هویت صاحبان حساب مشخص است و قابل پیگیری است.
 • در بیت‌کوین معاملات با استفاده از شبکه بلاک چین بیت‌کوین انجام می‌شود. در این مورد تمام تراکنش‌ها به صورت عمومی انجام می‌شود و قابل پیگیری و ردیابی است، اما هویت صاحب حساب‌ به صورت ناشناس می‌ماند.
 1. قابلیت تبدیل به واحد پول متداول:
 • پرفکت مانی به عنوان واحد پول الکترونیکی مورد استفاده قرار می‌گیرد و به ارزهای متداول دیگر قابل تبدیل است.
 •  بیت‌کوین یک ارز است که در بازار ارز دیجیتال خرید و فروش می‌شود و امکان تبدیل به ارزهای را دارد.

در جریان باشید که هر یک از این حساب‌ها ویژگی ‌های مخصوص خود را دارند، برای استفاده از این حساب‌ها باید با ویژگی‎‌‌ها، مزایا و معایب آشنا شوید و در آخر بستگی به نیاز شما دارد که بین پرفکت مانی و بیت‌کوین کدام را انتخاب کنید. اگر شما نیاز به یک سیستم پرداختی پایدار و متمرکز دارید پرفکت مانی گزینه‌ی مناسبی برای شما است. اما اگر به دنبال انتقال ارز بدون واسطه هستید که قابل تبدیل به ارزهای دیگر باشد بیت‌کوین گزینه‌ی مناسبی برای شما است.

کلام پایانی

تبدیل بیت کوین به پرفکت مانی، یکی از روش‌های رایج ارسال پول یا نقد کردن درآمد ارزی از صرافی‌های ارز دیجیتال است. همانطور که متوجه شدید، بیت کوین محبوب‌ترین ارز دیجیتال و پرفکت مانی تنها روش باقی مانده برای تبادلات ارزی ایرانیان با جهان است. بنابراین، در این مقاله به بررسی انواع روش‌ها پرداختیم تا شما نیز بتوانید با مطالعه درآمدهای خود را نقد کنید یا به سراسر جهان انتقال وجه داشته باشید.

سوالات متداول؟

1.آیا خرید بیت کوین با پرفکت مانی امکان پذیر است؟

بله بعضی از پلتفرم تبادل های ارزهای دیجیتال پرفکت‌ مانی را به عنوان یک روش‌ پرداخت برای خرید بیت کوین قبول دارند که می‌توانید با استفاده از آن‌ها اقدام به خرید بیت کوین کنید.

2.پرفکت مانی چیست؟
پرفکت مانی یک شرکت مالی است که خدمات مالی برای کاربران انجام می دهد و دارای یک ارز به نام پرفکت مانی است.

3.آیا خرید بیت کوین با پرفکت مانی به صرفه است؟

پلتفرم تبادل خرید بیت کوین با پرفکت مانی نرخ‌های متفاوتی را برای خرید بیت کوین ارائه می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Fill out this field
Fill out this field
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
You need to agree with the terms to proceed

مطالب مرتبط

پشتیبانی 24 ساعته برترپرداخت!

لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ، و با استفاده از طراحان گرافیک است،