سوالات متداول شما

همراهان عزیز برترپرداخت امیدواریم با بررسی سوالات متداول زیر به پاسخ خود دست یابید ، شما همچنین میتوانید از طریق ارسال تیکت و چت آنلاین سوالات خود را با پشتیبانی ما در میان بگذارید.

امیدواریم بتوانیم در سریعترین زمان ممکن پاسخگوی شما عزیزان باشیم.

احراز هویت در برترپرداخت بصورت اتوماتیک و خیلی سریع انجام‌می‌شود. برای این امر شما نیاز دارید شماره موبایل و کد ملی حتما به نام خودتان باشد و یک کارت بانکی به نام خودتان داشته باشید.

از ویژگی های برترپرداخت که این سایت را از رقیبان متمایز کرده می‌توان احراز هویت اتوماتیک و آنی بودن، قیمت رقابتی و مقرون به صرفه، نداشتن کارمزد در اکثر خدمات، و تسویه فوری با کاربران را ذکر کرد.

خدمات ارائه شده توسط سایت برترپرداخت تنوع زیادی دارد که برای نمونه می‌توان به خدمات تبادل رمز ارز و دارایی های دیجیتال نام برد.

برای استفاده از خدمات در برترپرداخت شما باید ابتدا ثبت نام پایه را انجام دهید که بصورت خودکار انجام‌می شود، برای اینکار نیاز به کد ملی، شماره موبایل متعلق به همان کد ملی، تاریخ تولد و یک کارت بانکی دارید. در این مرحله شما روزانه تا سقف ۵ میلیون تومان میتوانید خرید و فروش انجام دهید.

همکاران ما در بخش پشتیبانی از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ شب درکنار شما عزیزان هستند و بصورت چت آنلاین و یا ازطریق تیکت پشتیبانی به شما عزیزان مشاوره خواهند داد.

امکان ارسال تیکت به صورت ۲۴ ساعته و هفت روز هفته و پاسخ گویی در کمترین زمان توسط تیم پشتیبانی برترپرداخت

جواب سوال خود را پیدا نکردید؟

با ارسال تیکت از قسمت پنل کاربری خود و یا با استفاده از چت آنلاین سوالات خود را با همکاران ما در بخش پشتیبانی درمیان بگذارید.